Kontrola dostępu

  • Co to właściwie jest?
  • Kiedy warto ją stosować?

Najprościej ujmując jest to zespół urządzeń które pozwalają ograniczyć dostęp do pomieszczeń osobom niepowołanym. W systemie tym uprawnienia dostępu nadawane są przez administratora i mogą zostać cofnięte w dowolnym momencie. Kontrolę dostępu warto zamontować wszędzie tam gdzie do pomieszczeń mają mieć dostęp tylko określone osoby i w określonym czasie. Dzięki takiemu systemowi możemy np. nadać uprawnienia dostępu dla pracownika tylko w godzinach kiedy firma jest czynna, natomiast poza godzinami pracy, kody oraz inne klucze nie będą działać. Ponadto w systemie takim można zawsze sprawdzić kto i kiedy wchodził do danego pomieszczenia dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad obiektem.

Oferujemy:

  • Profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru sprzętu
  • Projektowanie systemu kontroli dostępu
  • Montaż niezbędnego okablowania
  • Montaż, konfigurację oraz serwis systemu kontroli dostępu

Kontrola dostępu to proces, który umożliwia lub uniemożliwia dostęp do określonych pomieszczeń lub urządzeń wybranej grupie osób. Obejmować może wykorzystanie systemów identyfikacji, takich jak karty dostępu, hasła, czy skanowanie linii papilarnych, które pozwalają na uwierzytelnienie tożsamości osoby próbującej uzyskać dostęp. Brak fizycznego klucza zwiększa wygodę, jak również bezpieczeństwo obiektu/pomieszczenia uniemożliwiając jego kradzież, zagubienie czy zniszczenie. Użytkownik posiada przy sobie wirtualny klucz w postaci kodu czy linii papilarnych.

System kontroli dostępu umożliwia zdalne zarządzanie dostępem do obiektu/pomieszczenia, pozwalając na zmianę uprawnień użytkowników w dowolnym momencie przez administratora.

Tylko profesjonalny system kontroli dostępu gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

System taki składa się z:

  • Centrali sterującej
  • urządzeń weryfikujących użytkownika (klawiatury, skanery, karty)
  • urządzeń wykonawczych (elektro-zaczep, elektromagnes, rygle)
  • akumulatora niezbędnego do działania systemu w przypadku braku zasilania z sieci

Kontrola dostępu zaliczana jest do grupy urządzeń bezpieczeństwa, dlatego system ten powinien zawsze być zaprojektowany oraz zamontowany wyłącznie przez wyspecjalizowane osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

K2 Instal gwarantuje Państwu wykonanie usług na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Nasze systemy cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy dla Ciebie najbardziej optymalny system kontroli dostępu.

Sprawdź naszą pełną ofertę w zakładce Usługi.

Call Now Button