Monitoring Myślenice, Kraków i okolice

Oferujemy:

  • Projektowanie systemu monitoringu
  • Wykonanie okablowania
  • Montaż kamer
  • Konfigurację systemu
  • Serwis systemów IP oraz starszych analogowych

System monitoringu należy do infrastruktury bezpieczeństwa dlatego jego montaż należy powierzyć doświadczonemu instalatorowi. Najczęściej podłączony jest on do sieci LAN i za jej pomocą do globalnej sieci Internet. Dlatego też istotne jest aby system ten był odpowiednio skonfigurowany wykluczając dostęp osób niepowołanych. Niedbały/niestaranny montaż prowadzi najczęściej do awarii systemu narażając Cię na dodatkowe koszty związane z jego serwisem.

Czy monitoring jest mi potrzebny?

W dzisiejszym świecie monitoring stał się faktem i towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku, w sklepie, w podróży a nawet w pracy. Dzieje się tak nie bez powodu ponieważ obecność kamer zdecydowanie wpływa na poziom naszego bezpieczeństwa. Istnieje wiele raportów różnych instytucji europejskich jak również polskich stwierdzających drastyczny spadek przestępczości w miejscach gdzie został zamontowany system monitorowania. Dom to miejsce w którym każdy z nas chce czuć się bezpiecznie dlatego warto zadbać o to żeby tak było. System monitoringu nie zagwarantuje Ci bezpieczeństwa w 100%, jednak zwiększy je o przynajmniej kilkadziesiąt procent. Obecność kamer odstrasza potencjalnych intruzów kierując ich zainteresowania w stronę obiektów gdzie tych kamer nie ma.

Monitoring CCTV

Jest to system pozwalający na śledzenie/obserwację zdarzeń na odległość. Taki system może składać się nawet z kilkuset kamer przemysłowych. W skład systemu wchodzą kamery, z których obraz przekazywany jest do urządzenia nagrywającego (rejestrator). W zależności od konfiguracji systemu, obraz z kamer może być archiwizowany i przechowywany nawet przez okres kilku miesięcy.

Nowoczesne systemy umożliwią obserwację terenu lub obiektu w czasie rzeczywistym zarówno na monitorze/TV, jak również na dowolnym urządzeniu elektronicznym typu komputer, telefon czy tablet. Jednak największą ich zaletą jest możliwość podglądu z dowolnego miejsca na świecie przez Internet. Możemy w ten sposób obserwować obraz w czasie rzeczywistym lub przeglądać zapisane w rejestratorze nagrania. Nowoczesne kamery działające w systemie IP posiadają wiele możliwości konfiguracyjnych, takich jak ustalenie stref wtargnięcia/przekroczenia linii, wykrycie zaniku/pojawienia się nowego obiektu, zliczania ludzi, pomiar temperatury, odczyt tablic rejestracyjnych, automatyczne śledzenie obiektu w ruchu oraz wielu innych w zależności od modelu kamery.

Jakie korzyści daje monitoring?

  • bezpieczeństwo w postaci odstraszania potencjalnych intruzów
  • możliwość obserwacji terenu lub obiektu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie
  • rejestracja i archiwizacja nagrań (karta microSD, chmura, rejestrator)
  • powiadomienia o zdefiniowanych zdarzeniach (wtargnięcie, przekroczenie linii, pojawienie się nowego obiektu lub zanik istniejącego, itd.)

Na rynku istnieje wielu producentów sprzętu do monitorowania jednak warto skupić się przede wszystkim na rozwiązaniach profesjonalnych. Wybór z pozoru tanich rozwiązań nie należy do najkorzystniejszych ponieważ często sprzęt taki ulega szybkiej awarii generując dodatkowe koszty serwisowania. Zdecydowanie warto zamontować sprzęt który działał będzie przez wiele lat oraz będzie wspierany przez producenta w postaci aktualizacji oprogramowania oraz zabezpieczeń systemowych.

Nasze systemy cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność nie tylko w okresie gwarancji lecz przez wiele kolejnych lat.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy dla Ciebie najbardziej optymalny system monitoringu.

Sprawdź naszą pełną ofertę w zakładce Usługi.

Call Now Button