Monitoring czyli Telewizja przemysłowa CCTV

Jest to system pozwalający na śledzenie/obserwację zdarzeń na odległość. Taki system może składać się nawet z kilkuset kamer przemysłowych. W skład systemu wchodzą głównie kamery, z których obraz przekazywany jest do urządzenia nagrywającego (rejestrator). W zależności od konfiguracji systemu, obraz z kamer może być archiwizowany i przechowywany nawet przez okres kilku miesięcy.

Nowoczesne systemy pozwalają na obserwację terenu/obiektu w czasie rzeczywistym zarówno na monitorze/TV, jak również na dowolnym urządzeniu elektronicznym typu komputer, telefon czy tablet. Niewątpliwie ogromną zaletą systemu jest możliwość podglądu z dowolnego miejsca na świecie przez Internet – można obserwować obraz w czasie rzeczywistym lub przeglądać zapisane w rejestratorze nagrania. Nowoczesne kamery działające w systemie IP posiadają wiele możliwości konfiguracyjnych, takich jak ustalenie stref wtargnięcia/przekroczenia linii, wykrycie zaniku/pojawienia się nowego obiektu, zliczania ludzi, pomiar temperatury, odczyt tablic rejestracyjnych, automatyczne śledzenie obiektu w ruchu oraz wielu innych w zależności od modelu kamery.

System monitoringu można oprzeć zarówno na jednej, jak również kilkuset kamerach. Już w przypadku pojedynczej kamery istnieje możliwość przechowywania nagrań na karcie microSD, dzięki czemu koszt takiego rozwiązania jest relatywnie niski w stosunku do korzyści jakie posiada:

– możliwość obserwacji terenu/obiektu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie przez Internet;

– rejestracja i przechowywanie nagrań na karcie microSD, w chmurze lub na dysku HDD w rejestratorze;

– alerty/powiadomienia o zdefiniowanych wydarzeniach, takich jak wtargnięcie, przekroczenie linii, pojawienie/zanik obiektu;

– bezpieczeństwo w postaci odstraszania potencjalnych intruzów.

Istnieje wiele przedsiębiorstw produkujących sprzęt do monitoringu, jednak z uwagi na fakt, iż jest to system bezpieczeństwa warto zainstalować sprzęt, który działać będzie bezawaryjnie przez wiele lat.

Wybór z pozoru tanich rozwiązań nie należy do najkorzystniejszych z tego względu, że niektórzy producenci wymagają dodatkowych opłat abonentowych za możliwość podglądu przez Internet, co w perspektywie czasu generuje dodatkowe koszty.

W przypadku monitoringu najważniejsze są sposób montażu oraz konfiguracja systemu. Z tego względu, że system podłączony jest do sieci, ważne jest, aby ze względów bezpieczeństwa był odpowiednio skonfigurowany. Niedbały/niestaranny montaż prowadzi najczęściej do awarii systemu, narażając użytkownika na dodatkowe koszty związane z jego serwisem oraz ewentualne straty finansowe w przypadku jego awarii w momencie kiedy „coś” wydarzyło się w monitorowanym obiekcie.

K2 Instal gwarantuje Państwu wykonanie usług na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Nasze systemy cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność nie tylko w okresie gwarancji lecz przez wiele kolejnych lat.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy dla Ciebie najbardziej optymalny system monitoringu.

Call Now Button