Inteligentny dom

Inteligentny dom (ang. smart home) to rodzaj systemu, który umożliwia automatyzację różnych procesów w domu, takich jak oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, zabezpieczenia, zarządzanie energią czy też urządzenia domowe.

Inteligentny dom składa się z różnych urządzeń takich jak centrala, czujniki, panele, modułu wykonawcze, które komunikują się ze sobą za pomocą magistrali oraz sieci komputerowej i są zdolne do wzajemnej integracji. Przykładowo, za pomocą aplikacji na smartfonie możemy zdalnie kontrolować temperaturę w domu, włączyć światła lub sprawdzić, czy drzwi są zamknięte. Możemy też ustawić automatyczne harmonogramy, które będą kontrolowały pracę poszczególnych urządzeń w domu, jak również zaprogramować sceny, które w momencie uruchomienia wykonają automatycznie szereg czynności np. zasłonięcie rolet w salonie, ściemnienie oświetlenia, ustawienie odpowiedniej temperatury oraz uruchomienie wybranej muzyki. Wszystkie te oraz inne czynności można uruchomić jednym kliknięciem na telefonie, tablecie lub panelu umieszczonym na ścianie.

Inteligentny dom ma na celu zwiększenie komfortu mieszkańców, oszczędność energii oraz poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo, może pomóc w utrzymaniu czystości i porządku w domu, monitorowaniu stanu zdrowia mieszkańców oraz zapewnieniu wygody podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki.

System inteligentnego domu jest skomplikowany pod względem technicznym, dlatego powinien zostać zamontowany oraz zaprogramowany przez certyfikowanego specjalistę. Tylko taki montaż zapewni sprawne działanie oraz pozwoli na bezproblemową zmianę konfiguracji w dowolnym momencie.

K2 Instal gwarantuje Państwu wykonanie usług na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Nasze systemy cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność nie tylko w okresie gwarancji lecz przez wiele kolejnych lat.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. Wspólnie zaprojektujemy a następnie zamontujemy dla Ciebie najbardziej optymalny system smart home.

Call Now Button