Stworzymy dla Ciebie Twój wymarzony inteligentny dom…

Oferujemy:

 • Wykonanie instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych dla inteligentnych budynków
 • Montaż urządzeń automatyki budynkowej
 • Projektowanie, montaż, programowanie rozdzielnic dla inteligentnego domu
 • Integrację wielu systemów w jednej aplikacji (Android, iOS, Windows)
 • Serwis, modernizacje, rozbudowy systemu
 • Pomiary elektryczne
 • Profesjonalne podejście, doradztwo i gwarancję usług na najwyższym poziomie

Czy warto wykonać inteligentną instalację?

Jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie brzmi “Tak, zdecydowanie warto”. Nawet jeżeli na wczesnym etapie nie myślą Państwo o stworzeniu Inteligentnego domu to świadomy wybór rozwiązań na etapie budowy pozwoli uchronić Państwa przed koniecznością kosztownych modernizacji instalacji w przyszłości kiedy zdecydujecie się na montaż automatyki. Na etapie projektowania można określić co i w jaki sposób ma być zautomatyzowane. Odpowiednio zaprojektowana instalacja pozwoli na bezproblemową automatyzację urządzeń w przyszłości.

Twój wykonawca nie zajmuje się automatyką…

Masz już swojego wykonawcę instalacji elektrycznej ale on nie zajmuje się inteligentnymi systemami? To żaden problem, Twój wykonawca może wykonać okablowanie według naszych wytycznych. W kolejnym etapie My zamontujemy dla Ciebie rozdzielnicę z automatyką i ją zaprogramujemy według Twoich wytycznych.

Inteligentny dom

 • Czym tak naprawdę jest inteligentny dom (eng. smart home)?
 • Czy taki dom musi być drogi?
 • Jakie korzyści daje taka instalacja?
 • Co wchodzi w skład systemu inteligentnego domu?

Smart Home to taki dom, który tworzy dla nas poczucie bezpieczeństwa, komfort oraz niepowtarzalną atmosferę w której zakochasz się od pierwszych chwil spędzonych w nim. Najprościej ujmując jest to taki dom, w którym codzienne czynności wykonuje za nas system automatyki. Tak na prawdę tylko od Ciebie zależy jakie funkcje przejmie system i to Ty zawsze masz nad nim pełną kontrolę. Wyobraź sobie ze już nigdy nie będziesz musiał/-a wstawać z łóżka żeby zasłonić/odsłonić rolety, nie musisz sprawdzać czy światła w całym domu zostały wygaszone kiedy idziesz spać i czy system alarmowy został uzbrojony.

Brzmi ciekawie? To nie wszystko.

Komfort

Inteligentny dom zadba o Twój komfort dostosowując odpowiednio temperaturę kiedy jesteś w domu, jednocześnie obniży ją kiedy w domu nikogo nie będzie. Dzięki integracji z systemem rekuperacji powietrze zawsze będzie świeże a wilgotność na odpowiednim poziomie. Wyobraź sobie że wracasz zmęczony/-a z pracy, siadasz na ulubionej kanapie a w tle uruchamia się nastrojowa muzyka, światła w pomieszczeniu przygasają, a Ty oddajesz się w pełni zasłużonemu relaksowi.

Bezpieczeństwo

Inteligentny dom to przede wszystkim bezpieczeństwo Twoje, rodziny jak również wszystkiego co się w nim znajduje. Umysł człowieka chociaż nie zastąpiony, czasami zawodzi. Zastanów się ile razy zapomniałeś/-aś zgasić światło, wyłączyć urządzenie (TV, żelazko, piekarnik, itd.), uruchomić system alarmowy, czy zamknąć bramę? Montując system automatyki takie sytuacje już nie będą miały miejsca w Twoim życiu. Wychodząc z domu możesz jednym kliknięciem wykonać wszystkie te czynności. Ponadto nawet będąc na drugim końcu świata, jeśli tylko będziesz w posiadaniu telefonu z dostępem do Internetu, będziesz mógł/-a sprawdzić co się dzieje w Twoim domu, jaka jest temperatura, czy wszystkie systemy działają poprawnie i czy na posesji nie ma potencjalnych intruzów. Smart home zadba o bezpieczeństwo Twojego domu i w każdej niepożądanej sytuacji wyśle do Ciebie powiadomienie abyś mógł w porę zareagować. System może powiadomić Cię np. o wykryciu dymu, czadu, gazu, zalania podłogi czy obecności intruza.

Oszczędność

Inteligentny dom poprzez automatyzację wielu procesów pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej jak również energii potrzebnej do ogrzewania domu. Dzięki temu Twoje rachunki będą zauważalnie niższe. Jednym z najwyższych kosztów eksploatacyjnych domu jest koszt jego ogrzewania. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu temperaturą system automatycznie wykryje czy w domu znajduje się człowiek i jeśli tak wówczas temperatura zostanie ustawiona według Twoich wytycznych. Kiedy jednak system nie wykryje obecności człowieka przez określony czas automatycznie obniży temperaturę o kilka stopni. Inteligentny dom zadba również o odpowiednią jakość powietrza w Twoim domu poprzez precyzyjne sterowanie systemem rekuperacji. Jeśli czujniki wykryją otwarte okno, system wyłączy nadmuch powietrza i automatycznie go włączy kiedy okna zostaną zamknięte. Automatyka zadba o odpowiednią siłę nadmuchu świeżego powietrza tak aby rekuperacja odbywała się niezauważalnie a jednocześnie była możliwie najlepiej wydajna.

Ile to kosztuje?

Wbrew powszechnej opinii smart home nie należy do rozwiązań ekskluzywnych. Dzięki swojej elastyczności może być przystępny i gotowy do rozbudowy. Tak naprawdę trudno jest określić całkowity koszt takiego domu z uwagi na fakt iż ostateczny koszt będzie zależał przede wszystkim od ilości sterowanych urządzeń jak również od zamontowanej automatyki. Obecnie na rynku jest pełna gama rozwiązań na każdą kieszeń ale najważniejszym czynnikiem wpływającym na ostateczny koszt jest odpowiednie okablowanie obiektu.

Inteligentny dom składa się z…

System inteligentnego budynku składa się z urządzeń takich jak centrala, czujniki, panele, moduły wykonawcze, które komunikują się ze sobą za pomocą magistrali oraz sieci komputerowej i są zdolne do wzajemnej integracji. Dzięki temu, możemy za pomocą aplikacji na smartphone zdalnie kontrolować temperaturę w domu, włączać/wyłączać światła, ogrzewanie, system alarmowy. Możliwości inteligentnego domu ogranicza tak naprawdę nasza wyobraźnia ponieważ systemy takie mogą być zarówno proste i tanie jak również bardzo skomplikowane i drogie. Dlatego też przy wyborze wykonawcy powinni się Państwo kierować przede wszystkim wiedzą i doświadczeniem instalatora. Bardzo istotnym aspektem jest wybór takiego wykonawcy, który zapewni Państwu serwis instalacji w przyszłości.

K2 Instal gwarantuje Państwu wykonanie usług na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Nasze systemy cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. Wspólnie zaprojektujemy a następnie zamontujemy dla Ciebie najbardziej optymalny system smart home.

elektryk myslenice - K2 Instal - elektryk krakow

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakładce Usługi.

Call Now Button